Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (2ο μάθημα προχωρημένων θεμάτων)

Το 2ο ΕΚ Ρόδου, στα πλαίσια της επιμόρφωσης εκπαιδευτικών και σε συνεργασία με το σχολικό σύμβουλο πληροφορικής κ. Τιμολέοντα Θεοφανέλλη και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Δωδεκάνησου, διοργανώνει μαθήματα εκπαιδευτικής ρομποτικής. Οι συναντήσεις διεξάγονται στα εργαστήρια του 2ου ΕΚ Ρόδου. Επιμορφωτές είναι οι Δημήτρης Κλαδογένης και Δημήτρης Δανελλάκης και τις παρακολουθούν συνάδελφοι από την περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Το συγκεκριμένο μάθημα είναι το δεύτερο με προχωρημένα θέματα ρομποτικής.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (1ο μάθημα προχωρημένων θεμάτων)

Το 2ο ΕΚ Ρόδου, στα πλαίσια της επιμόρφωσης εκπαιδευτικών και σε συνεργασία με το σχολικό σύμβουλο πληροφορικής κ. Τιμολέοντα Θεοφανέλλη και το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Δωδεκάνησου, διοργανώνει μαθήματα εκπαιδευτικής ρομποτικής. Οι συναντήσεις διεξάγονται στα εργαστήρια του 2ου ΕΚ Ρόδου. Επιμορφωτές είναι οι Δημήτρης Κλαδογένης και Δημήτρης Δανελλάκης και τις παρακολουθούν συνάδελφοι από την περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου. Το συγκεκριμένο μάθημα είναι το πρώτο με προχωρημένα θέματα ρομποτικής.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (4η συνάντηση Παρασκευής) - 30/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 30/01/2015.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (4η συνάντηση Τρίτης) - 27/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 27/01/2015.

Πρόκειται για την 4η εβδομάδα του τμήματος της Τρίτης.

Ψηφιακή υπογραφή εγγράφου pdf

Παρουσιάζονται τα βήματα για τη δημιουργία του πιστοποιητικού ψηφιακής υπογραφής από την Υπηρεσία Ψηφιακών Πιστοποιητικών ΠΣΔ και την υπογραφή ένός εγγράφου pdf με τη χρήση της εφαρμογής JSignPdf.

Με τη χρήση του πιστοποιητικού ψηφιακής υπογραφής, κάθε εκπαιδευτικός μπορεί να υπογράφει πλέον ψηφιακά τα έγγραφά του.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (3η συνάντηση Παρασκευής) - 23/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 23/01/2015.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής - 20/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 20/01/2015.

Πρόκειται για την 3η εβδομάδα του τμήματος της Τρίτης.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής (2η συνάντηση Παρασκευής) - 16/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 16/01/2015.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής - 13/01/2015

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 13/01/2015.

Πρόκειται για την 2η εβδομάδα του τμήματος της Τρίτης.

Σεμινάριο Εκπαιδευτικής Ρομποτικής - 16/12/2014

Το συγκεκριμένο μάθημα πραγματοποιήθηκε στις 16/12/2014.

Πρόκειται για την 1η εβδομάδα του τμήματος της Τρίτης.

Σελίδες

Είσοδος